Lakeside Lutheran Quarter 3, 2015-16 Honor Roll

High Honors Honor Roll (3.75-4.0 GPA)

Grade 9
Samantha Anderson, Sun Prairie; Olivia Andress, Oconomowoc; Abigail Buxa, Oconomowoc; Will DeNoyer, Sun Prairie; Olivia Fregien, Madison; Alexis Genthe, Lake Mills; Benjamin Grambsch, Columbus; Katherine Guld, Lake Mills; Lukas Heckmann, Middleton; Brevin Jegerlehner, Sun Prairie; Jennica Jensen, Juneau; Kayla Laures, Jefferson; Kyle Leis, Wilton; Emily Meske, Jefferson; Jack Monis, Oconomowoc; Ethan Neumann, Oconomowoc; Chad Nolte, Janesville; Lucas Schneider, Waterloo; Kaitlyn Shadoski, Janesville; Anna Swenson, Beaver Dam; Maxwell Thiele, Oconomowoc; Olivia Turke, Oconomowoc; Kira Tweit, Madison; Taylor Wolfram, Fort Atkinson

Grade 10
Kalies Birkholz, Watertown; Skyler Christianson, Janesville; Zachary Cichanofsky, Watertown; Sophia Collins, Sun Prairie; Kaitlyn Drewicz, Watertown; Jenna Gaal, Oconomowoc; Kaitlyn Gehler, Waterloo; Timothy Grant, Sun Prairie; Gabrielle Grunewald, Bettendorf, IA; Emma Guld, Lake Mills; Emma Hans, Jefferson; Shannon Jones, Johnson Creek; Samantha Kluever, Marshall; Kelly Koch, Watertown; Samantha Kohls, Waterloo; Kaitlin Main, Juneau; Ashley McLain, Juneau; Melissa Murack, Sullivan; Maria Murray, Middleton; Aaron Natvig, Cottage Grove; James Neuberger, Lake Mills; Devon Perkins, Madison; Eric Pillard, Oconomowoc; Charlie Pingel, Sun Prairie; Katharina Schleef, Watertown; Emelyn Schoeller, Helenville; Katrina Stratman, Beaver Dam; Morgan Thiele, Poynette; Emily Weber, Helenville; Gerald Weber, Sun Prairie; Matthias Winters, Watertown

Grade 11
Elliott Butler, Ixonia; Elizabeth Cichanofsky, Watertown; Rekha Drevlow, Lake Mills; Eli Gartner, Watertown; Laura Hafenstein, Lake Mills; Joshua Higgins, Watertown; Brady Jensen, Juneau; Tina Kehl, Waterloo; Caleb Lindert, Watertown; Ian Lindloff, Janesville; Mindy Meske, Jefferson; Noah Miller, Whitewater; Katelyn Richter, Watertown; Justin Rue, Fort Atkinson; Danielle Schilling, Watertown; Hailey Stade, Watertown; Caleb Strutz, Verona; Krystal Taylor, Jefferson; Jessica Wagner, Madison; Kyle Wiessinger, Sun Prairie

Grade 12
Chynarose Degner, Watertown; Hollie Doyle, Watertown; Leah Fields, Lake Mills; Rachel Fisher, Madison; Hannah Hoffman, Waterloo; Nathanael Hoffman, Madison; Robert Jarnigo, Lake Mills; Brittni Jegerlehner, Sun Prairie; Clarissa Keller, Madison; Ashley Kohls, Waterloo; Emma Krszjzaniek, Madison; Elias Lipasti, Lake Mills; Abigail Monis, Oconomowoc; Ashley Pagel, Helenville; Corey Paske, Arlington; Aaron Petersen, Lake Mills; Alex Pillard, Oconomowoc; Meghan Pingel, Sun Prairie; Jessica Schwanke, Milton; Lisa Seavert, Fort Atkinson; Audra Sonntag, Janesville; Elijah Tesch, Sun Prairie; Estrella Tesch, Sun Prairie; Autumn Tracy, Lake Mills; David Wilson, Pardeeville

Honors (3.25 – 3.749 GPA)

Grade 9
Janelle Arndt, Watertown; Caleb Bilitz, Lake Mills; Miranda Blake, Watertown; Seth Bolin, Lake Mills; Megan Borth, Watertown; Carson Brumm, Lake Mills; Carter Buchta, Ixonia; William Bushie, Watertown; Margaret Cody, Juneau; Caitlin Condon, Watertown; Jaclyn Davis, Marshall; Tyler Degner, Watertown; Violet Dumke, Verona; Alyssa Fehrman, Juneau; Ryan Ferch, Johnson Creek; Alyssa Fischer, Watertown; Noelle Gates, Middleton; Sophia Griffin, Lodi; Seth Hackbarth, Lake Mills; Kaleigh Hatcher, Oconomowoc; Gracie Hillier, Sun Prairie; Tyler Holzhueter, Waterloo; Paul Johnson, Janesville; Olivia Kassulke, Watertown; Carter Kexel, Lake Mills; Madelynn Klug, Juneau; Grace Krieser, Stoughton; Caleb Kuepers, Madison; Rebecca Lang, Lake Mills; Cole Lauersdorf, Oconomowoc; Molly Lindloff, Janesville; Grace Loescher, Watertown; Luke Marti, Oconomowoc; Charlie Miller, Sun Prairie; Timothy Nommensen, Cottage Grove; Hayden Oestreich, Watertown; Mira Parker, DeForest; Caleb Raymond, Sun Prairie; Dominic Schmidt, Watertown; Riley Schulz, Fort Atkinson; Johnathan Schuman, Beaver Dam; Christopher Schwantes, Madison; Jessica Scott, Janesville; Amanda Seelman, Watertown; Jackson Stake, Stoughton; Savannah Steffen, Watertown; Madelaine Triebold, Oconomowoc; Hannah Tucek, Lake Mills; Jacob Ulrich, Lake Mills; Isac Veers, Cross Plains; Peter Zambo, Lake Mills

Grade 10
Sofia Asmus, Lake Mills; Kelsey Birschbach, DeForest; Ashley Blanke, Watertown; Andrew Burk, Johnson Creek; Alyssa Condon, Watertown; J Doyle, DeForest; Amber Fortney, Columbus; Ashley Fritz, Middleton; Noah Gartner, Johnson Creek; Kayla Grundman, Waterloo; Isaac Heckmann, Middleton; Benjamin Hodel, Lake Mills; Alexander Hoenecke, Waunakee; Isaiah Lenz, Oconomowoc; Hannah Mayer, Fort Atkinson; Ian Olson, Sun Prairie; Cade Olszewski, Johnson Creek; Dustin Pampel, Johnson Creek; Tyler Punzel, Watertown; Emily Raymond, Sun Prairie; Trey Roth, Watertown; Amber Rowoldt, Watertown; Brett Schwantes, Madison; Alyson Steffan, Lake Mills; Rakesh Tadepalli, Prairie; Griffin Torgerson, Watertown; Philip Treptow, Avalon; Elizabeth Valerio, Watertown; Maria Werre, Sun Prairie; Ellie Westrate, Sun Prairie

Grade 11
Quinn Bilitz, Lake Mills; Brett Burger, Lake Mills; Jacob Constien, Sun Prairie; Timothy Ehrhardt, Oconomowoc; Jordan Ewert, Watertown; Matthew Fisher, Madison; Abigail Hackbarth, Lake Mills; Lillian Johnstone, Jefferson; Caitlin Jurczyk, Jefferson; Cameron Kuepers, Madison; Robert Lang, Lake Mills; Lauren Lassanske, Watertown; Kalandria Madrid, Watertown; Bethany Mahnke, Sun Prairie; Cara McElroy, Madison; Melissa Melcher, Watertown; Malachi Mortensen, Beaver Dam; Benjamin Odrich, Madison; Adam Peters, Watertown; Benjamin Runke, Sun Prairie; Zechariah Schleef, Watertown; Austin Schultz, Edgerton; Heidi Skewes, Madison; Benjamin Tweit, Madison; Pierce Varney, Madison; Jordan Veers, Cross Plains; Jamee Wohling, Beaver Dam

Grade 12
Joy Alcorn, North Prairie; Amelia Asmus, Watertown; Paige Barnhart, Helenville; Austin DeNoyer, Lake Mills; Mason DeNoyer, Sun Prairie; Kendal Denson, Sun Prairie; Annah Dobson, Johnson Creek; Rebecca Doering, Lake Mills; Justin Gaal, Oconomowoc; Joseph Graumann, Fort Atkinson; Paul Grunewald, Bettendorf, IA; Colton Hatcher, Oconomowoc; Andrew Hochmuth, Cross Plains; Timothy Hodel, Lake Mills; Nathan Lemke, Jefferson; Patience Letko, Lake Mills; Rachel Manteufel, Columbus; Joshua Schoenfeld, Lake Mills; Samantha Schwoch, Watertown; Arielle Stai, Watertown; Blake Thiele, Oconomowoc; Jared Traver, Janesville; Lydia Ulrich, Lake Mills; Alyssa Wegner, Madison; Matthew Werre, Sun Prairie

Commendables (3.0 – 3.249 GPA)

Grade 9
Maddison Fenner, Fort Atkinson; Joshua Groninger, Janesville; Javin Hollis, Waterloo; Spencer Korth, Waterloo; Joshua Lindert, Watertown; Sadie Matthews, Sun Prairie; Mariah Mortensen, Beaver Dam; Cameron Paske, Arlington; Casey Ponyicsanyi, Lake Mills; Ryan Preskar, Juneau; Catherine Richart, Watertown; Logan Scheiber, Watertown; Dustin Schulz, Beaver Dam; Luke Stauffacher, Madison; Michael Stern, Hustisford; Max Thomas, Watertown

Grade 10
Mitchell Doyle, Watertown; Jordan Gade, Lake Mills; Joseph Grambsch, Columbus; Noah Lorenz, Watertown; Ethan Miller, Lake Mills; Jeremy Nehls, Juneau; Bridgette Schoebel, Beaver Dam; Kailey Schoenherr, Sun Prairie; Mathias Schuett, Lake Mills; Alyssa Zank, Juneau

Grade 11
Kyle Anderson, Sun Prairie; Kaitlyn Birkholz, Watertown; Annika Butzow, Janesville; Nick Chesterman, Sun Prairie; Colin Isely, Watertown; Haley Kooiman, Lake Mills; Dayne Kopfer, Columbus; Corbin LaFleur, Janesville; Jacob Meyer, Madison; Madeline Mielke, Fort Atkinson; Kaylee Neupert, Waterloo; Isaac Schulz, DeForest; Clark Thiele, Oconomowoc; Samuel Weiss, Oconomowoc; Jade Wood, Madison

Grade 12
Zachary Bolger, Fort Atkinson; Emma Groninger, Janesville; Heidi Hanson, Madison; Samuel Hilpertshauser, Fort Atkinson; Benjamin Karas, Milton; Rachel Knoelke, Oconomowoc; Noah Kooiman, Lake Mills; Noah Kreilkamp, Watertown; Cody Lauersdorf, Oconomowoc; Dalton Milner, Lake Mills; Jonathan Olah, Deerfield; Conrad Schaalma, Juneau; Nora Stake, Stoughton

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s